Pobyt z dziećmi – jak zorganizować dzieciom czas w Chacie Dwie Doliny

Chata Dwie Doliny to miejsce idealne także dla rodzin z dziećmi.

Pobyt w Chacie Dwie Doliny to doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną. Aby uczynić ten czas jeszcze bardziej niezapomnianym, warto zorganizować różnorodne zajęcia, które pozwolą dzieciom bawić się i rozwijać swoją kreatywność. Oto kilka propozycji aktywności w domku jak i poza nim, które sprawią, że pobyt w Chacie Dwie Doliny stanie się pełen radości i wspomnień.

Zaczynamy!

1

Plac zabaw wokół domku

W okresie letnio-wiosennym idealnie sprawdzi się nasz plac zabaw oraz duży teren rekreacyjny wokół niego. Plac zabaw jest dobrze wyposażony co sprawi, że każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie. Drewniany domek, huśtawka oraz duża piaskownicę z zabawkami. Ale to nie wszystko! Nie zabraknie również trampoliny, które dziecko jej nie uwielbia! To wymarzone miejsce dla dzieci, więc jeśli pogoda dopisuje koniecznie spędźcie tu czas ze swoimi pociechami. Na rodziców czekają wygodne leżaki, gdzie mogą spokojnie odpocząć i pilnować dzieci.

2

Wspólne gotowanie

Chata Dwie Doliny oferuje z pełnym wyposażeniem i grzechem byłoby nie skorzystać z tego stanu rzeczy. Kuchnia może stać się nie tylko miejscem przygotowania posiłków, ale także miejscem wspólnego tworzenia pięknych wspomnień. Przygotowanie prostych przepisów z dziećmi to nie tylko okazja do podszkolenia ich umiejętności, ale także możliwość zacieśniania więzi. Z pewnością jest to zadanie, które przyciągnie ich uwagę.

3

Seans filmowy

W ofercie znajdziecie również wygodny salon z telewizorem z internetem. Jest to świetna okazja do zorganizowania wieczornego kina. Wybierzcie z dziećmi ulubiony film lub film, którego może jeszcze nigdy nie widzieliście, przygotujecie przekąski (być może powstały już przy wspólnym gotowaniu) i zasiądźcie wygodnie przed telewizorem. Po seansie spróbujecie nawiązać dyskusję - zapytajcie dzieci co najlepiej zapadło w ich pamięci, co im się najbardziej spodobało. Będzie to bezcenne wspomnienie.

4

Gra w planszówki

Wyjeżdżając na pobyt, nie ważne czy to Chata Dwie Doliny czy inne miejsce, zawsze warto mieć ze sobą planszówkę czy nawet zwykłe karty. Planszówki to doskonały sposób na integrację rodziny. Wybierzcie ulubioną grę planszową i zasiądźcie do wspólnej rozgrywki. To nie tylko świetna rozrywka, ale także doskonały sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.

5

Wspólne czytanie

Mając ze sobą książkę dla dzieci możemy zorganizować im wspólne czytanie. U nas również znajdziecie kącik z książkami. Nic tak nie rozwija wyobraźni jak wspaniałe opowieści o przeróżnych krainach i postaciach. Dzieci mogą także wymieniać się wrażeniami i pomysłami na temat przeczytanych historii. Dodatkowo, czytanie wieczorami może pomóc w zasypianiu co pozwoli rodzicom na chwilę oddechu.

6

Zabawa w detektywa

W Chacie Dwie Doliny miejsca nie brakuje, dzięki czemu można zorganizować rodzinne poszukiwania skarbów lub rozwiązywanie tajemniczych zagadek. Możecie stworzyć prostą mapę z zadaniami, w której każde pomieszczenie może mieć inną nazwę (np. salon - Kraina Motyli). Po wykonaniu zadania na małych odkrywców może czekać drobny słodki upominek. Dzieci z pewnością będą zachwycone rolą detektywów i w pełni zaangażują się w odkrywanie tajemnic.

7

Lepienie bałwana

Na zewnątrz Chaty Dwie Doliny znajdziemy taras z ogrodem. Przy odrobinie szczęścia, jeśli tylko będzie odpowiedni śnieg, można ulepić z dziećmi bałwana. Klasyczna aktywność, gdy tylko ziemię pokryje biały puch, zawsze sprawia wiele radości. A kto wie? Może lepienie bałwana zamieni się w ekscytującą bitwę na śnieżki?

Zapraszamy do Chaty Dwie Doliny

U nas każdy znajdzie coś dla siebie! W końcu domek w górach ze strefą relaksu to gwarancja udanego wypoczynku!

TOP