Sauna ma do zaoferowania wiele korzyści. Zobacz dlaczego warto z niej korzystać.

Czy marzysz o idealnym wypoczynku podczas swojego zasłużonego urlopu? Warto rozważyć skorzystanie z sauny, którą oferuje Chata Dwie Doliny - dostarczy Ci nie tylko relaksu, ale także licznych korzyści zdrowotnych. Poznajmy bliżej zalety korzystania z sauny wsparte konkretnymi statystykami…a jak wiemy, statystyki nie kłamią!

Podróżowanie z psem - jak zaplanować wyjazd z czworonogiem. Niezbędnik podróżnika.

Podróżowanie z psem może być nie tylko ekscytującym doświadczeniem, ale również wymagającym zadaniem, które wymaga odpowiedniego planowania i przygotowania.

Zanim jednak wyruszysz w podróż z czworonogiem, warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami, aby zapewnić zarówno sobie, jak i swojemu psu bezpieczną i komfortową podróż. Jeśli będziesz chciał się do nas wybrać pamiętaj, że jesteśmy zwierzolubni, możesz wziąć ze sobą czworonoga.

Zaczynamy!

1

Bezpieczeństwo w podróży samochodem

Jeśli twój pupil rzadko ma okazję być twoim pasażerem to warto rozpocząć od etapu przyzwyczajania psa do jazdy samochodem. Kilka tygodni przed planowaną podróżą zacznij krótkimi przejażdżkami, stopniowo zwiększając czas trwania. Zapewniając psu pozytywne doświadczenia związane z samochodem, łatwiej mu będzie zrelaksować się podczas dłuższych tras.

Kolejnym krokiem jest zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia podczas podróży. Istotne jest unikanie sytuacji, w których pies porusza się swobodnie po samochodzie, co może stwarzać ryzyko dla jego bezpieczeństwa i pasażerów. Dlatego kluczowe jest, aby pies miał wyznaczone i zabezpieczone miejsce w samochodzie. To miejsce można zorganizować na tylnej kanapie lub w bagażniku (w przypadku posiadania bagażnika typu kombi). Dla psów o większych gabarytach - warto stworzyć dla nich wyznaczone miejsce na tylnej kanapie, zabezpieczone specjalną matą samochodową, jednocześnie korzystając z odpowiednich szelków, by pies był bezpiecznie przypięty do siedzenia. Natomiast dla małych i średnich psów zaleca się przewożenie ich w transporterze dobranym do ich potrzeb. Transporter należy również odpowiednio zabezpieczyć, aby zapobiec jego przemieszczaniu się podczas jazdy.

Dodatkowo można zabrać z domu ulubionego pluszaka czy kocyk - coś co będzie miało na sobie znajome zapachy, a co sprawi, że pies będzie trochę mniej zestresowany.

2

Postoje dla zwierzaka

W trakcie przejazdu należy pamiętać o postojach na “rozprostowanie” nóg. Będzie to okazja również dla psiaka, aby trochę się przeszedł czy załatwił (pamiętaj o posprzątaniu po swoim psie!). Można podać psu drobny smakołyk, jednak najważniejsze jest, aby zapewnić mu odpowiednie nawodnienie. Idealnie w tym celu sprawdzą się podróżne miski, które można złożyć i które są łatwe do wyczyszczenia.

3

Rzeczy, które należy spakować

Warto zadbać o kompletny zestaw podróżny, który zawiera nie tylko niezbędne akcesoria, ale także elementy związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem i wygodą psa w trakcie całej podróży. Poniżej znajdziesz kilka istotnych punktów, które warto uwzględnić, pakując się na wyjazd.

- Apteczka dla psa - jako absolutne minimum w apteczce powinny znajdować się gaziki i opatrunki, elastyczny bandaż, środek odkażający, pęseta do wyciągania kleszczy; dodatkowo jeśli pies przyjmuje jakieś leki to powinny one również znaleźć się w takiej apteczce.

- Dokumenty - podróżując z psem powinniśmy mieć przy sobie książeczkę zdrowia, w której znajdują się potrzebne informacje takie jak np. szczepienia czy chorób psa.

- Miski - chcąc zagwarantować komfort naszemu pupilowi warto zabrać miski, z których korzysta na co dzień, aby uniknąć ewentualnych kaprysów związanych z jedzeniem z obcych misek.

- Smycze, kagańce, szelki i obroże - w zależności od zaplanowanych aktywności jakie chcemy podjąć z psem należy zabrać ze sobą odpowiednią smycz. Smycz może być również wymagana przy korzystaniu z niektórych atrakcji razem z kagańcem. W wypadku szelek i obroży proponuję zabrać obie, ze względu na fakt, iż w przypadku niektórych działań obroża nie jest wskazana. Dodatkowo warto umieścić informacje kontaktowe zarówno na szelkach, jak i obroży, na wypadek gdyby piesek się zgubił.

- Przybory do pielęgnacji - wiadomo, że wychodząc z psem na spacer, szczególnie na szlak, zdarzyć się może, że nasz pies się ubrudzi chociażby w błocie. Ważne jest, aby być na taką ewentualność przygotowanym. Dlatego proponuję zabrać ze sobą szampon dla psa, szczotkę czy grzebieć oraz ręcznik, by doprowadzić psiaka do czystości.

- Karma dla psa/smakołyki - oczywistym jest również, że nasz pupil musi coś jeść. Przygotowując się na wyjazd należy przygotować odpowiednią ilość karmy jaką pies zjada na co dzień oraz jego ulubione smakołyki.

4

Gdzie się wybrać z pupilem? Jak zaplanować miejsca?

Z psem można udać się w wiele miejsc. Wybierając miejsce na nocleg powinniśmy zorientować się czy wybrane miejsce akceptuje obecność psa, a jeśli tak to czy pobiera za czworonoga jakąś opłatę. Jeśli natomiast chodzi o rejon, w który chcemy się wybrać z psem warto wziąć pod uwagę wyprawę w góry. Jest to propozycja ciekawa szczególnie jeśli nasz czworonożny towarzysz jest energiczny, lubi aktywne spędzanie czasu i jest zdolny do większego wysiłku. Dokonując wyboru szlaku należy zastanowić się czy będzie on odpowiedni nie tylko dla nas, ale również dla psa. Dodatkowo należy sprawdzić czy wybrany szlak pozwala na wstęp z psami.

5

Jesteśmy zwierzolubni! U nas wypoczniesz z pupilem i nie tylko!

Dobrym wyborem pod względem wygody i lokalizacji będzie Chata Dwie Doliny. Położona w Muszynie daje wiele możliwości wypadów na spacery oraz dla bardziej wymagających - szlaki Beskidu Sądeckiego. Można udać się z psiakiem na wyprawę do Bacówki nad Wierchomlą, na Jaworzynę Krynicką (i to nie tylko pieszo - można również wjechać/zjechać kolejką gondolową za dodatkową opłatą w przypadku większego psa). Ciekawym doświadczeniem będzie również udanie się na Górę Parkową (podobnie jak w przypadku Jaworzyny Krynickiej można wjechać bądź zjechać kolejką z psem za dodatkową opłatą) czy też Radziejową.

Kolejnym fajnym miejscem będą Ogrody Sensoryczne w Muszynie. Duży teren rekreacyjny, liczne ławki oraz wiele tematycznych przystanków sprawi,że ani Ty ani Twój pupil nie będzie się nudzić w tym miejscu.

Podróżowanie z psem może być niesamowitą przygodą, jeśli jest odpowiednio zaplanowane i zrealizowane.

Biorąc pod uwagę te wskazówki, z pewnością stworzysz niezapomniane chwile zarówno dla siebie, jak i swojego wiernego towarzysza. Odkrywaj nowe miejsca z radością i bezpieczeństwem swojego pupila! Zapraszamy Was do nas, w okolicy nie zabraknie pomysłow na spędzenie wolnego czasu zarówno dla Gości oraz ich pupilów.
Bliskość lasu i liczne szlaki turystyczne w naszym regionie sprzyjają długim spacerom na świeżym powietrzu. Do Chaty Dwie Doliny możesz zabrać każdego pupila psa, kota, świnkę. Kochamy wszystkie zwierzaki, nie ma dla nas znaczenia rasa czy wielkość – z przyjemnością ugościmy je wszystkie!

Zapraszamy do Chaty Dwie Doliny

U nas każdy znajdzie coś dla siebie! W końcu domek w górach ze strefą relaksu to gwarancja udanego wypoczynku!

TOP